O nás

Úspěšně navázat na bohatou textilní minulost kraje odkud pocházíme a pokračovat v tradici našich předků. To nás vedlo k tomu, abychom se rozhodli přinášet svým zákazníkům do jejich domovů kvalitní sortiment ložního povlečení, prostěradel a dalšího bytového textilu. Pod značkou Darré vytváříme vlastní vzory inspirované přírodou a krásami naší země. Letos jsme přestěhovali naši firmu do Vysokova u Náchoda.

O nás

Zkušenosti z obchodu s textilem

Firmu založil v roce 2008 Aleš Kuchař se svým bratrem Petrem. Na začátku svého podnikání nakupovali ložní prádlo od různých dodavatelů a jezdili ho prodávat na řemeslné trhy. Tímto způsobem obchodu si ověřili poptávku českých zákazníků, nicméně začali postrádat dostatečnou kvalitu v tomto sortimentu. A protože ji nemohli nalézt, začali pátrat po textilce, ve které by mohli tisknout své látky. Nakonec ji našli v Kladsku, nakoupili metráž a v jejich regionu začali šít povlečení a prostěradla v kvalitě, za kterou si opravdu stojí. Vznikl brand Darré, pod kterým nabízeli ložní prádlo na veletrzích. Poptávka rostla, a tak v roce 2009 začali prodávat i přes e-shop a takto to běželo až do roku 2019. Tehdy bratr Aleše onemocněl a záhy zemřel. Dcera majitele, Kristýna, tehdy studovala grafickou školu, a tak hned po maturitě, v 19 letech, musela do firmy nastoupit. Mladá krev přinesla oživení v práci s internetem, rozjela sociální sítě a začala se věnovat grafice a vytváření vzorů, které se digitálním tiskem přenáší na produkty Darré.

Zlomy v prodejích

Dalším zlomem pro naši firmu byl rok 2020, kdy právě Kristýna dokončila nový design e-shopu a nové logo. Covidem se poptávka po ložním sortimentu zastavila, a protože jsme měli nakoupené velké množství látek na výrobu, začali jsme je prodávat jako metráž na šití roušek. České švadlenky v domácnostech skutečně nakupovaly, a tak nás v té době zachránil prodej látek. Postupem času jsme však začali čím dál více tvořit vlastní originální kolekce povlečení a bytového textilu, díky kterým jsme si uvědomili, jakou cestou se chceme nadále vydat. Přijali jsme do firmy vlastní malířku, která se inspiruje nejen českou krajinou a vytváří malebné vzory, které jsou pak přeneseny na materiály.

Solidnost a vstřícnost

Po celou dobu Alešova podnikání po jeho boku stojí ve firmě i jeho manželka Gabriela. Má cit na design a detaily, řídí výrobu a mnoho dalších věcí. Protože jsme stále malou firmou, s oblibou říkáme, že všichni dělají všechno, a hlavně nás to baví. Do kolektivu jsme přijali i přítele dcery Kristýny, Honzu, který zdokonalil logistické postupy, našel se v natáčení videí a rozjel tak další linku na sociálních sítích. Uvědomujeme si, že pouze spokojený zákazník se k nám bude i nadále vracet, proto se soustředíme především na vysokou kvalitu našich produktů a skvělý zákaznický servis. Denně díky tomu dostáváme velmi pozitivní komentáře a zprávy na sociálních sítích a dosahujeme také vysokého hodnocení třeba na Heurece.

O nás

Šetrné k přírodě

O nás

100% eco

O nás

Ekologické balení

Kvalita a návrat ke kořenům

Návrat ke kořenům je to, na čem stavíme naše podnikání. Mnoho našich předků se věnovalo textilnímu oboru, možná odtud pochází láska k textilnímu řemeslu. Dokonce praděda majitele firmy pocházel z Vysokova, dnešního sídla firmy, takže návrat ke kořenům zde platí doslovně. Tak jako v historii existovala řemeslná čest, i naše rodina chce pokračovat v tradici a vyrábět jen to nejkvalitnější. S vědomím vytvářet kvalitu, která dlouho vydrží, se snažíme minimalizovat ekologickou zátěž na naší planetě. Vždyť našim babičkám vydrželo povlečení celou generaci. Snažíme se jít proti konzumu společnosti, eliminovat při výrobě vše, co neprospívá přírodě. Zamýšlíme se nad odpadem, balením do papírových krabic, ale i třeba nad tím, že při praní jsou bavlněná vlákna menší zátěží pro přírodu než polyesterová vlákna, které jsou v dnešní době trendy. Proto i výběr materiálů je jasný, a i při dnešním vývoji nejrůznějších nových moderních materiálů zůstaneme věrni 100% bavlně. Za kvalitou našich produktů si v Darré stojíme natolik, že jsme prodloužili záruku na celý sortiment na 5 let a u ložního prádla poskytujeme i neomezenou záruku na zipy.

Ne náhodou si zakladatel naší firmy oblíbil citát Henryho Forda, kterým se řídí:

Kvalita znamená dělat to dobře, i když se nikdo nedívá.