Jak správně pečovat o naše produkty

Sušení

Venku na slunci
Obraťte prádlo naruby, ochráníte tím barvy před přímým sluncem. 

V sušičce
Sušte naruby a vždy dejte přednost sušení na delší program s nižší teplotou.  

 

Žehlení

Držte se pokynů na prádle
U žehlení to platí dvojnásob, stačí jeden dotek příliš rozžhavené žehličky a stopa na vašem prádle zůstane navždy. Žehlení po rubové straně šetří barvy i vzor.

Co je dobré vědět o koupelnovém textilu

Před prvním použitím vyperte osušky, ručníky nebo předložky podle pokynů na visačce. Nejde pouze o váš příjemný pocit, ale zbavíte je tím zbytků barev i nečistot a uvolníte přebytečná vlákna. Prvním praním také dochází k uvolnění volných vláken a ke zpevnění smyček v tkanině. Dojde-li k uvolnění smyčky, dále ji nevytahujte, pouze opatrně odstřihněte nůžkami. Ručník je tkaný tak, že se mu po odstřižení vytaženého vlákna nic nestane.

Ručníky vám mohou sloužit mnoho let v původní kvalitě i kráse, jen je třeba vynechat vyvářku, bělení a také žehlení. Pro měkkost a zachování savosti doporučujeme sušení na nízkou teplotu a nedoporučujeme používat aviváž.

 

Péče o naše ložní prádlo

Bavlněné povlečení

Perte vždy po rubu, se zapnutým zipovým zavíráním a při max. teplotě 40 °C, nepoužívejte chemické čištění ani bělení. Doporučujeme sušit při běžné či nižší teplotě a žehlit při max. teplotě 200 °C.

Krepové povlečení

Perte vždy po rubu, se zapnutým zipovým zavíráním a při max. teplotě 40 °C, nepoužívejte chemické čištění ani bělení. Doporučujeme sušit při běžné či nižší teplotě. Krepové ložní prádlo ani metráž nežehlete.

Flanelové povlečení

Perte vždy po rubu, se zapnutým zipovým zavíráním a při max. teplotě 40 °C, nepoužívejte chemické čištění ani bělení. Doporučujeme sušit při běžné či nižší teplotě a žehlit při max. teplotě 150 °C.

Jersey prostěradla

Perte vždy při max. teplotě 40 °C a nepoužívejte chemické čištění ani bělení. Doporučujeme sušit při nižší teplotě a žehlit při max. teplotě 150 °C.

Příprava metráže před šitím

Radost z šití závisí i na přípravě látky. Vyperte nebo vysrážejte všechny díly metráže, ze kterých budete tvořit, odlišné materiály perte samostatně. Pokud je to doporučeno, vyžehlete je po rubové straně, jedině tak přenesete střihovou předlohu na látku správně a bez pozdější deformace tvaru.

Látky, zvláště s tmavými, výraznými barvami a velkými kontrasty, mohou po vyprání mírně změnit sytost odstínu. Jde o obvyklý, přirozený stav po vyprání a není to důvod k reklamaci.