Jak správně pečovat o naše produkty

Praní

Před prvním použitím vyperte
praním se uvolní přebytečná vlákna, nečistoty a zbytkové barvy z výroby

Šetřete pracími prostředky
moderní prací prášky a gely mají vysokou účinnost, ve větším množství zbytečně opírají vlákna i barvy a snižuje se tak životnost materiálů i barev

Rozlišujte světlé & tmavé
pro tmavé barvy používejte gel na tmavé prádlo, na barevné a syté odstíny zvolte prostředek na barevné prádlo, světlým látkám a vzorům dopřejte prostředek na bílé prádlo, a to z důvodu bělících účinků

Zapomeňte na aviváž
snižuje pevnost i savost látek, vláknům ani barvám neprospívá

Produkty perte samostatně
pračku zbytečně nepřeplňujte a po vyprání nenechávejte prádlo dlouho v bubnu pračky, předejdete tak mimo jiné i tvorbě nežádoucích žmolků 

Sušení

Sušení na větru a slunci
obraťte prádlo naruby, ochráníte tím barvy před přímým sluncem

Pohodlně v sušičce
opět sušte naruby a vždy dejte přednost delšímu programu s nižší teplotou

Žehlení

Držte se pokynů na prádle
u žehlení to platí dvojnásob, stačí jeden dotek příliš rozžhavenou žehličkou a zůstane stopa navždy, 
žehlení po rubové straně šetří barvy i vzor 
 

Péče o ložní prádlo a prostěradla
 

Bavlněné povlečení perte vždy po rubu, se zapnutým zipovým zavíráním a při max. teplotě 40 °C, nepoužívejte chemické čištění ani bělení. Doporučujeme sušit při běžné či nižší teplotě a žehlit při max. teplotě 200 °C.

Krepové povlečení perte vždy po rubu, se zapnutým zipovým zavíráním a při max. teplotě 40 °C, nepoužívejte chemické čištění ani bělení. Doporučujeme sušit při běžné či nižší teplotě. Krepové ložní prádlo ani metráž nežehlete.

Flanelové povlečení perte vždy po rubu, se zapnutým zipovým zavíráním a při max. teplotě 40 °C, nepoužívejte chemické čištění ani bělení. Doporučujeme sušit při běžné či nižší teplotě a žehlit při max. teplotě 150 °C.

Jersey prostěradla perte vždy při max. teplotě 40 °C a nepoužívejte chemické čištění ani bělení. Doporučujeme sušit při nižší teplotě a žehlit při max. teplotě 150 °C.
 

Co je dobré vědět o koupelnovém textilu

Před prvním použitím vyperte osušky, ručníky nebo předložky podle pokynů na visačce. Nejde pouze o váš příjemný pocit, ale zbavíte je tím zbytků barev i nečistot a uvolníte přebytečná vlákna. Prvním praním také dochází k uvolnění volných vláken a ke zpevnění smyček v tkanině. Dojde-li k uvolnění smyčky, dále ji nevytahujte, pouze opatrně odstřihněte nůžkami. Ručník je tkaný tak, že se mu po odstřižení vytaženého vlákna nic nestane.

Ručníky vám mohou sloužit mnoho let v původní kvalitě i kráse, jen je třeba vynechat vyvářku, bělení a také žehlení. Pro měkkost a zachování savosti doporučujeme sušení na nízkou teplotu a nedoporučujeme používat aviváž.   

 

Příprava metráže před šitím

Radost z šití závisí i na přípravě látky. Vyperte nebo vysrážejte všechny díly metráže, ze kterých budete tvořit, odlišné materiály perte samostatně. Pokud je to doporučeno, vyžehlete je po rubové straně, jedině tak přenesete střihovou předlohu na látku správně a bez pozdější deformace tvaru.

Látky, zvláště s tmavými, výraznými barvami a velkými kontrasty, mohou po vyprání mírně změnit sytost odstínu. Jde o obvyklý, přirozený stav po vyprání a není to důvod k reklamaci.